NIEDZIELA I ADWENTU – 1.12.2019r.

1.  Rozpoczynamy dziś Nowy rok Liturgiczny i nowy trzyletni program duszpasterski, którego hasłem jest: „Eucharystia rzeczywistością Kościoła”.

2.  Pierwszy rok tego trzyletniego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, który rozpoczynamy dzisiaj będzie  poświęcony ukazaniu Jezusa Chrystusa jako źródła życia. – Chcemy pogłębić wiedzę katechizmową o Eucharystii. Jeśli bowiem wierzymy, to trzeba jeszcze wiedzieć w co wierzymy. I choć Msza św. stanowi tajemnicę wiary, to jednak rozum ludzki może coś o niej powiedzieć na podstawie źródeł biblijnych, a zwłaszcza Ewangelii według św. Jana. – Trzeba nam głębiej zrozumieć, że Eucharystia jest spotkaniem z Jezusem Chrystusem. Zachęcamy do nabywania specjalnego numeru „Źródła” , które jest poświęcone tej tematyce – do nabycia w przedsionku kościoła.

3.  W tym tygodniu we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4.  W czwartek zbiórka LSO,

5.  W piątek spotkanie KSM.

6.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I Piątek i I sobota miesiąca spowiadać będziemy w czwartek i piątek od godz. 16:00. Ludzi starszych i chorych odwiedzimy w piątek przed południem. Będzie to już spowiedź przedświąteczna dlatego bardzo proszę o zgłaszanie chorych, którzy nie będą mogli skorzystać ze spowiedzi w kościele w czasie rekolekcji.

7.  W sobotę (I sobota miesiąca) Apel Jasnogórski o godz. 21:00. Przed Apelem dodatkowa Msza św. o godz. 20:30

8.  W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – święto patronalne  „Rycerstwa Niepokalanej.”

9.  Będzie to również XX dzień  modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc kościołowi na wschodzie.

10.      W niedzielę na Mszy św. o godz. 6:00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

11.      Po Mszy św. o godz. 9:00 zmiana Tajemnic Różańcowych. Na tę zmianę przychodzą także dzieci z Róż dziecięcych.

12.      Na sumie chrzty. Rodziców i chrzestnych zapraszam na katechezę chrzcielną w czwartek po wieczornej Mszy św. W grudniu chrzest święty będzie udzielany również w drugim dniu Świąt  Bożego Narodzenia.

13.      W przyszłą niedzielę Radni rozprowadzać będą w salce katechetycznej opłatki wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na wynagrodzenie Pana Kościelnego i Pana Organisty. Zachęcamy do ofiarności.

14.      Parafialny Oddział „Caritas” rozprowadzał będzie świece wigilijne. Dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym. Będzie również można nabyć Kalendarz Rolniczy na rok 2020 w cenie 24 zł.

15.      Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Śliżów, Mików, Koziołów, Marchlików, Fuczków, Samborskich, Jachymów, Kaletów, Salachów, Steców

16.      W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne 10 rodzin  z Kołaczyc.

Msze święte 2 – 8.12.2019r.

Ks. Katecheta – rano:

Pn. + Andrzej

Wt. + Kazimierz Filipek

- od sąsiadów: Urszuli Czech, Bartosza Czecha, Barbary Kowalskiej, Marii Czech, Krzysztofa Czecha, Antoniego Salachy, Władysława Ptaszka, Lycyny Rusztowicz, Marii Pietrucha, Anny Rączka,  Agnieszki Rusztowicz,  Anny Ochałek,  Jolanty Leśniak, Ireny Bartula i Lucyny Szczerba (x3)

- od Barbary i Tadeusza Plewów

- od Matyldy Kuchta z rodziną i rodziny Studentów

- od Eleonory Cieniek

- od rodziny Podgórskich

(1 Msza św. będzie u nas i 6 poza parafią)

Śr. – Pt.+ Cecylia Dubiel

- od córki

- od syna z rodziną

- od wnuczki Marzeny z rodziną

- od wnuczki Moniki z rodzina

- od Jadwigi i Adama Żygłowiczów oraz Kazimiery Makara

- od rodziny Lejkowskich

- od Krystyny Rusztowicz z rodziną

- od sąsiadów Wójcik i Gajda

- od Zofii Kopeć z rodziną

-od sąsiadów Iwanickich, Arłamowskich i Szostaków

-od Jadwigi i Jana Koczajów

- od Teresy Szczerba z synem Zbigniewem

- od chrześnicy Jadwigi z rodziną

- od siostrzenicy Krystyny z rodziną

- od Joanny Furman i Berowskich

- od synowej Józefy z rodzina

- od  sąsiadów Gołąb,  Mamroł, Pawłowskich i Wożniaków

- od sąsiadów Zapór, Hendzlów, Stasiowskich, Żygłowiczów, Uryniaków, Niziołków,  Boroniów, Morelowskich

- od sąsiadów: Pietrzaków, Pikusów,, Kolbuszów, Kowalskich, Salachów i Bielańskich

- od Agaty i Janusza Dubiel

- od chrześnicy Lucyny z rodziną

- od rodziny Wachów i Żygłowiczów

- od rodziny Urbanów z Dębicy

- od kolegów z firmy ALFA

- od rodziny Salachów z Jasła

- od sąsiadów: Gadzałów i Dobrzańskich

- od rodziny Czechów z Brzostka

- od rodziny Leśniaków

- od Genowefy Gołębiowskiej

- od rodziny Płazińskich

(3 Msze św. będą u nas i 17 poza parafią)

Sob.  + Józef Cyran

- od żony Jadwigi

- od syna Marcina z zona i dziećmi

- od Jana Salachy

- od szwagierki Bogumiły Szot z mężem i dziećmi

- od rodziny Ptaszków i Salachów

- od pracowników Gminnego Przedszkola w Kołaczycach

(1 Msza św. będzie u nas i 5 poza parafią)

Ni. 9:00 - + Andrzej Bartnik

Ks. Proboszcz – wieczorem:

Pn. ++ Eugenia i Jan Żygłowicz

Wt. + Adam Rączka 23 r. śm.)

Śr. - W intencji próśb i podziękowań z Nowenny do MBNP – int. z Róży św. Anny

Czw. +Edward Skocz (11 r. śm.)

Pt. + Bronisława Maziarz (10r. śm.)

Sob. ++ Andrzej i Zofia Wais

Ni. 6:00 + Franciszek Kozioł

15:00 – W intencji parafian.

06 grudnia 2019