Śluby Wieczyste Siostry Barbary Gozdeckiej

.

W Czwartek 18 czerwca 2009r. w Miejscu Piastowym złożyła wieczystą profesję: s. Barbara Gozdecka wraz z czterema współsiostrami: s. Anną Rachwał, s. Małgorzatą Wichnera, s. Małgorzatą Bąk, s. Joanną Krejza. Profesję wieczystą składały na ręce przełożonej generalnej m. Natanaeli Bednarczyk w czasie Eucharystii, której przewodniczył o. gen. Kazimierz Radzik i którą koncelebrowało łącznie 15 kapłanów. W uroczystości uczestniczyła także najbliższa rodzina sióstr ceremoniantek, nasze wychowanki oraz siostry z różnych wspólnot michalickich. Podczas homilii ks. Krzysztof Poświata (rektor WSD) powiedział m.in. "...na zawsze chcą pozostać ubogie, czyste i posłuszne. Jest to jeden z paradoksów Ewangelii, że trzeba umrzeć, aby ożyć, trzeba coś stracić, by zyskać nieporównalnie więcej. Siostry drogie, oddajecie dzisiaj Chrystusowi pragnienie dóbr, ufając, że On sam stanie się waszym skarbem i ubogaci osobowość każdej z was, oddajecie Mu to wszystko, co jest związane z waszą cielesnością, płciowością, ufając, że On nauczy każdą z was głębokiej miłości, nauczy kochać wszechstronnie, heroicznie. serce siostry nie może być ziemią jałową, bezpłodną, oddajecie się Jego świętej woli, ufając, że znajdziecie w tym jakiś świeży powiew prawdziwej wolności... Siostry drogie, które przypominacie dzisiaj takie małe ziarna pszenicy, życie szybko przemija. Życzymy Wam tej pełni, życzymy wielu owoców. Drogę znacie: "Trwajcie we Mnie, a przyniesiecie owoc obfity" - mówi Jezus. Rodzice, nic się nie martwcie, że Wasze córki przypominają dzisiaj takie ziarno wsypywane w ziemię, skazane na samotność, jakąś ciemność.... To jest jedyna droga, by to "ziarno" rozpękło, przebiło skorupę ziemi i wydało piękny kłos, dający wiele ziaren. Siostry, trwajcie w wierze, zapatrzone w przykład bł. ks. Bronisława i sł. Bożej M. Anny." My dokładamy się do tych życzeń i wspieramy modlitwą.

por: (www.michalitki.pl)

W niedzielę 21 czerwca 2009r. Siostra Barbara odnowi swoje śluby wobec swoich rodaków w kościele św. Anny w Kołaczycach na uroczystej sumie o godz. 11.00

poniedziałek,
20 listopada 2017