Uroczysta Sesja Rady Miasta (23.01.2010)

Przekazanie insygniów

Uroczysta Sesja rady Miejskiej w Kołaczycach (23 stycznia 2010r.)

Po uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym koncelebrowanej pod przewodnictwem Ks. Prałata Emila Midury, dziekana Brzosteckiego nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy przez Burmistrza miasta Panią Małgorzatę Salacha oraz Wojewodę podkarpackiego Mirosława Karapytę, jej poświęcenia dokonał ksiądz Prałat Emil Midura. Następnie przemarsz do budynku Szkoły Podstawowej, gdzie po oficjalnych powitaniach podczas sesji wojewoda przekazał Pani Burmistrz i Przewodniczącemu Rady Miejskiej Kołaczyc insygnia władzy.
W programie sesji miał miejsce wykład na temat historycznego kontekstu czasów ustanowienia miastem Kołaczyc w roku 1339.
Z kolei przemawiali i składani życzenia i gratulacje zaproszeni goście. Potem odbył się program artystyczny przygotowany przez Szkołę Podstawową, Gimnazjum i Zespół Szkół Ponadgimnazjanych. I w końcu uroczysty obiad i zabawa taneczna do późnych godzin. wieczornych

środa,
22 listopada 2017