Poświęcenie mostu

21 stycznia w Kołaczycach odbyło się uroczyste poświecenie mostu na Wisłoce i figury świętego Jana Nepomucena ufundowanej przez projektanta mostu oraz władze gminy Kołaczyce.

Uroczystość rozpoczęła sie Mszą świętą koncelebrowaną przez pod przewodnictwem Ks. Gerarda Stanuli, który w wygłoszonej homilii przybliżył sylwetkę świętego Jana Nepomucena, oraz wspomniał o okolicznościach budowy mostu. Podkreślił rolę współpracy pomiędzy różnymi instytucjami w czasie budowy mostu która owocować będzie rozwojem regionu i budowaniem lepszych relacji społecznych pomiędzy gminami leżącymi po obu stronach rzeki .

Na poświęcenie przybyło wielu gości: przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich, powiatowych oraz gmin Brzyska i Kołaczyce. Nie zabrakło również zagranicznych delegacji miast współpracujących z Kołaczycami oraz osób reprezentujących budowniczych mostu.

Po Mszy św. uczestnicy uroczystości udali się nad Wisłokę, gdzie Ksiądz Gerard Stanula dokonał poświęcenia mostu oraz figury św. Jana Nepomucena. Na zakończenie uroczystości głos zabrali honorowi goście, a Burmistrz Kołaczyc Pani Małgorzata Salacha wręczyła księdzu Gerardowi. Stanuli dyplom z podziękowaniem za wsparcie jakie udzielił przy budowie mostu.

Uroczystość dopełniono spotkaniem przy stole w Sali Bankietowej Kołaczyckiego Domu Kultury.

Więcej zdjęć na portalu - terazJasło.pl

Relacja ITVK - Część I i Część II

poniedziałek,